Літня школа та табір для прийомних сімей на базі нашого центру

Ви є тут

Уже третій рік поспіль на базі навчального центру «Неємія» (організатори:  асоціація «Закарпаття без сиріт»  Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) проводиться літній табір для названих батьків та вихователів  будинків сімейного типу, який передбачає спільний відпочинок дітей та їх названих родин. На семінарах та тренінгах батьки проходять навчання, а дітки відпочивають у дитячому таборі.

Цього  літа вже відбулося 4 зміни літнього табору для прийомних дітей, відпочивали та навчались більше як 70 батьків (24 батьків-вихователів та 46 прийомних батьків ) та 120 дітей з усіх куточків області. У 3-й зміні, до прикладу,  навчалися 18 батьків та відпочивали 30 дітей.  5 серпня почнеться літня школа, окремо відведена для етнічних угорців.

Для багатьох батьків-вихователів участь у роботі літнього табору стала доброю традицією, і вони приїхали до центру вже не вперше. Тренінги та семінари допомагають вирішувати завдання юридичного, виховного та психологічного характеру, як постають перед батьками-вихователями з дня у день. Крім нових знань та обміну досвідом, навчання у літній школі проводиться задля запобігання емоційному вигоранню батьків.

Найбільш позитивні та практично корисні моменти навчання у літньому таборі, які відмітили батьки-вихователі:

-        Отримання цінних консультацій юристів, лікарів, психологів  та спеціалістів Пенсійного фонду.

-        Семінари та тренінги фахівців з Голландії Яна Сіммерінга (про гіперактивність та аутизм) та Роба   (про проблеми підліткового віку), а також лекції Кері Макфарлен «Вступ та ознайомлення з педагогічною методикою Марії Монтессорі».

-        Можливість поспілкуватися з «колегами» та поділитися досвідом вирішення різноманітних проблем, з якими зустрічаються батьки-вихователі та названі батьки.

-        Організація корисного та змістовного відпочинку  дітей у літньому таборі, де діти відвідували творчі та спортивні гуртки, займалися англійською мовою.

Особливо вдячні батьки-вихователі надану можливість зосередитись на підвищенні свого виховного потенціалу на заняттях, адже з них було знято завдання догляду за дітьми – ними займались вихователі дитячого табору. До слова, усі діти були дуже задоволені відпочинком у таборі, а деякі навіть не хотіли їхати додому.

Батьки висловили вдячність Квітославі Демидчук (провідному спеціалісту ЗОЦССМ) та Тетяні Мачабелі (голові асоціації «Закарпаття без сиріт») за гарну організацію та можливість змістовно відпочити та навчатись у Літній школі.

8 липня, у день родини, літній табір відвідав заступник Голови Закарпатської ОДА Михайло Попович, який ознайомився з роботою школи та табору, а також подякував за виконану роботу у напрямку підтримки прийомних сімей і вручив Квітославі Демидчук та Тетяні Мачабелі грамоти Закарпатської ОДА за вклад у створення умов для всебічного розвитку дітей.